BODRI Optimus Étterem: +36 74 67 67 00 | +36 20 321 39 19 Nyitva H-CS és V:12:00-22:00, P-Sz:12:00-24:00

A Fehér, a Főnök és a Fekete – negyedszer

A Fehér, a Főnök és a Fekete – negyedszer

blog_20170216-3F-0023Negyedik születésnapját ünnepelte a 3F, azaz a Fehér, a Főnök és a Fekete elnevezésű rendezvénysorozat a Bodri Birtokon. Ezt a különleges gasztronómiai utazást valószínűleg már senkinek sem kell bemutatni, sőt ennyi idő után elmondhatjuk, hogy hivatalosan is házasságot kötött a kávé, a bor és az étel hármasa.

A koncepció évek óta töretlen. A Fehér, azaz Makk Norbert séf gasztronómia oldalról támogatja az eseményt, a Főnök, azaz dr. Bodri István a borokkal a rendezvény gerincét adja, és a Fekete, azaz Tóth Sándor, a kávét “teszi bele” a programba. Idén azonban sikerült egy érdekes csavarral még különlegessebbé tenni az estét. A szervezők igazi meglepetéssel készültek, hiszen nagy titok övezte a borvacsora minden elemét. Kedvenc ételeiket bedobták egy kalapba – ez adta az alapot -, így a menükártyán csak annyi volt olvasható, hogy kacsamáj, halászlé, csirke, szarvas és túró, illetve hogy kihez tartozik az aktuális kedvenc, de az ételeket Makk Norbert teljesen új köntösbe öltöztette.

Kacsamáj pástétom articsókával, almával

blog_20170216-3F-0055A hideg előételt Norbi húzta, így kacsamájjal indítottuk a menüsort. A májból bonbont készített, melyet almával és articsókával töltött fűszeres keretre helyezett, a hozzá kínált fügelekvár pedig édességével még izgalmasabbá tette ezt az amúgy is különleges fogást.

A hozzá kínált Fehér Cuvée, azaz Rajnai Válogatás fele-fele arányban olaszrizling és rajnai rizling a Faluhely-dűlőből, melyek külön-külön egy-egy évet töltöttek fahordóban, majd ezt követően kerültek összeházasításra. Szép savgerinc jellemzi, a citrusos fővonal mellett kicsi alma, vanília, mézesség és petrolosság is megjelenik, mindez pedig egy telt, krémes kortyban teljesedik ki.

Ami a kávét illeti évek óta nagy rajongója vagyok a cascarának. Ezúttal Panamából, a Fernandez család farmjáról szüretelt kávé gyümölcshúsából készített hűtött tea került párosításként az ételhez és a borhoz. Itt tulajdonképpen a kávé gyümölcsének lefejtett és megszárított gyümölcshúsából készülő italról van szó, mely leginkább a klasszikus feketeteához hasonlítható. Enyhén édes, érett aszalt gyümölcsös jegyeket vonultat fel, valamint egy kedves, szerethető gyógynövényes, herbális vonalat képvisel, mely leginkább a csipkebogyóhoz hasonlítható. Koffeintartalma jóval magasabb, mint a kávébabból készül kávéknak, ezért óvatosan kell vele bánni.

Halászlé harcsapástétommal és csukakaviárral

blog_20170216-3F-0079A leves szintén Norbi választása, ám amikor megtudtuk, hogy ez halászlé lesz, egy pillanatig se gondoltunk olyan variációra, mint amit felszolgáltak. Talán itt történt a legnagyobb csavar az étel tekintetében. Nem volt se sűrű, se piros, sőt még csak nem is a megszokott ízekkel találkoztunk. Norbi halászléje ugyanis egy derített, azaz szűrt hallé volt – ránézésre inkább húslevesre hasonlított állagában és színében egyaránt -, melyhez betétként harcsapástétomot és csukakaviárt kínált.

A pohárban a 2013-as Kadarka üdvözölt bennünket, mely szintén válogatás és szintén a Faluhely-dűlő termése. Mivel egy év ászokhordós érlelést kapott, így testre nagyobb lett, illatában és ízében sok fűszerrel és gyümölccsel, intenzív málnás, puncsos felhanggal.

A kávé egy világosabb pörköléssel és french press technológiával elkészített kenyai gyöngykávé válogatás volt, amely nevét a cserje ágvégein található gyöngy alakú babokról kapta és fűszerpaprikás, paradicsomos ízvilágával mindenkit elvarázsolt.

Korianderes csirkemell rizottóval

blog_20170216-3F-0143Meleg előételként Sándor kedvence, a csirkemell került terítékre. Mondanunk sem kell, ő lepődött meg a leginkább, amikor tányérra került az általa javasolt receptből készült étel, természetesen jelentős változtatásokkal.

Párja a 2013-as Pinot Noir Válogatás volt. A bor alapanyaga Faluhely-dűlőből származik. Speciálisan a pinot noir-hoz gyártattott új tölgyfahordóban érett, de épp csak annyit, hogy a fajtára jellemző könnyed, ropogós fűszerességet még megőrizze. Elegáns, friss gyümölcsillattal köszöntött minket, ahol a gyümölcsöket fűszerek – szegfűszeg, fahéj, vanília – ölelik át finoman.

Filteres technológiával, azon belül is Kalitával készült ehhez a fogáshoz a kávé, mely könnyed és lágy volt, szép savakkal, ízében pedig virágosság uralta a főzetet.

Szarvas bélszín töltött burgonyával, vargányával

blog_20170216-3F-0198A főétel Istvánhoz volt köthető, bár a pörköltnek egy egészen más dimenziójával találkozhattunk. A szarvas bélszínt máj és bacon ölelte körül, a sós burgonya lecsót rejtett, míg a sárgarépa tekercsben vargányapüré pihent.

Méltó párja volt a Merlot Válogatás, ezúttal a Gurovica-sorozatból. A bor színe nagyon mély, illata elegáns, vibrálóan gyümölcsös, leginkább fekete ribizlire, cseresznyére és szilvára emlékeztet. Kóstolva enyhe fűszeresség, nagyon sok gyümölcs, valamint édesség áramlik a szájba.

A lezárást espresso technológiával készített etióp yirgacheffe jelentette, elegáns, karakteres savval, sok tanninnal és fűszerrel.

Túrótorta édes olívával

blog_20170216-3F-0253A desszert ismét Sándor kedvencei közül került ki. Bár a menükártyán csak túró szerepelt, a tányérunkra egy igen különös és különleges ízeket kombináló torta került. A sütemény alapját a mandula- és rizsliszt keverékéből sütött tészta adta, melyet könnyed, vaníliás túrókrém borított, mindezt pedig egy olívabogyó koronázta meg. Érdekessége, hogy a bogyók cukorszirupban lettek napi ötször felforralva és visszahűtve, ezáltal édesek lettek, ám az olívabogyó karakterét mégis sikerült megőrizni. A kávé ezúttal nem csészében jelent meg. Tradícionális olasz stílusban, 100% arabicából egy egyhén cukros redukció született, mely egyben díszítésként és ízesítésként is szolgált a desszert mellé.

A pincészet egyetlen édes bora, a Bodritis névre hallgató olaszrizling válogatás kiváló kísérőnek bizonyult hozzá. Bár maga a fajta nem alkalmas az aszúsodásra, de képes töppedni, így a megfelelő szüreti időpontnak, a technológiánnak és a magas cukortartalomnak köszönhetően az édes kategóriába került. Ízében frissítő és egyben krémes, a 90 gramm maradék cukornak a sav kiváló egyensúlyt és lendületet ad, mindeközben felfedezhetők benne a kései szüretre jellemző vonások.

No.1, Bodribon és ír kávé shot

blog_20170216-3F-0002Az estére a koronát végül egy ütős hármas tette fel. Bár maga a bonbon is rendkívül ízletes volt a maga sáfrányos, vaníliás ízvilágával, mégis a kávé és a bor az, amit igazán méltatnom kell. Ez az ír kávé nem más recept alapján készült, mint ami anno 2010-ben Sanyinak a világbajnok hatodik helyezést meghozta. Filteres technológiával készült hosszú kávé, egy nyolc éves ír whisky és tejszín házasságából született. Ami pedig a bort illeti…Korábban Istvánnal beszélgetve, hallottunk már arról, hogy ez a pincészet csúcsborainak csúcsbora, a non plus ultra, bár eddig nem volt szerencsénk hozzá.

43% cabernet sauvignon, 35% cabernet franc és 22% merlot házasítása, melyek 24 hónapot töltöttek új magyar és francia tölgyfahordóban. Igazi klasszis, nagy és tömör bor komoly beltartalommal, magas, 16 %-os alkohollal és rendkívül komplex, összetett illat- és ízvilággal. Mindezt pedig végtelen hosszúsággal, szinte a nyelvünkre ülve tapasztaltuk meg. Mintha megállt volna a pillanat is.

Írja meg kérdését vagy ajánlat kérését:
 

close-link
Bodri hírlevél
Íratkozzon fel hírlevelünkre és tudjon meg többet elsőként pályázati híreinkről, programjainkról és újdonságainkról.
FELIRATKOZOM
close-link
Bevásárlókosár
Nincs termék a kosaradban!
Vásárlás folytatása
0